O Ustce

Ustka jest niewielkim nadmorskim uzdrowiskiem na środkowym wybrzeżu. Niepowtarzalne warunki krajobrazowe i mikroklimatyczne sprawiają, że jest ona znakomitym miejscem na spędzenie urlopu i nie tylko. Dla wczasowiczów są do wyboru dwie plaże, wschodnia i zachodnia. Po wschodniej stronie znajduje się silnie rozwinięta sieć lokali usługowych i gastronomicznych. Szczególnie urokliwa jest ustecka spacerowa promenada, podobno jedna z najpiękniejszych w Polsce.

Położenie uzdrowiska i walory klimatyczne sprawiają, że Ustka nadaje się doskonale na prowadzenie kuracji leczniczych. Drobnoziarnista plaża osłonięta jest wydmami, piękną parkową zielenią oraz bogatymi w tlen i jod nadmorskimi6.png lasami. Zawarty w morskim powietrzu zdrowotny jod, sole wapnia i magnezu stanowią naturalny czynnik leczniczy, który wykorzystywany jest w leczeniu przewlekłych chorób oddechowych, chorób zawodowych i alergicznych. Ponadto zawartość ujemnych jonów bardzo korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia i dodaje życiowej energii.

Ustka to doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Muzea, galerie, kameralne wieczorki, koncerty, dyskoteki puby itp. Zawsze czekają na swoich gości.

W odległości ok. 40 km od Ustki znajduje się Słowiński Park Narodowy ( największe w środkowej Europie wędrujące wydmy), skansen w Klukach, Muzeum Pomorza Środkowego, Zamek Książąt Pomorskich i Baszta Czarownic w Słupsku.